Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
Musa Göçmen Çoksesli Gösteri    MEB Şura Salonu
18 Mayıs Cumartesi @ 14:00 - 16:00
34 TL Bilet Al

Musa Göçmen’in şefliğinde Senfoni Orkestrası çoksesli gösterisi MEB Şura Salonu’nda.

“Sıra dışı bir orkestra şefinden sıra dışı bir gösteri sizleri bekliyor.

“Çocuklar Anne ve Babanızı bu gösteriye götürün”Birçok dikkat çekici başarılı projelere imza atmış besteci ve orkestra şefi Musa Göçmen’den çocuklara, müziği eğlendirerek sevdirecek, senfonik orkestralı, yaratıcı ve eğlenceli bir gösteri; Çoksesli gösteri.

Sahnelendiği ilk günden beri kapalı gişe oynayan “Çoksesli gösteri.” ses getirmeye devam ediyor. Kadrosu ve repertuarıyla heyecan yaratan gösteride, çocuklar kadar büyükler de eğleniyor. Müziğin en güzel örneklerinden ünlü çizgi film müziklerine; popüler eserlerden çocuk şarkılarına kadar oldukça geniş bir repertuara sahip gösteri izleyenleri adeta büyülüyor.

Müziğimizin evrensel üslupta işlenmiş örneklerinin de yer aldığı gösteriyi her çocuk ve içindeki çocuğu yaşatan herkes mutlaka izlemeli.

Gösteride yer alan eserlerin tümü çocuklar için yeniden düzenlendi. Senfonik orkestra ve eğlenceli bir şef eşliğinde ilk kez, çocuklara ve ailelerine yönelik bir repertuar hazırlandı. Musa Göçmen gösteri ile ilgili olarak “Bu gösteriye hiç kimse seyirci kalamayacak çünkü interaktif bir şov. Amacımız tüm seyircilerin katılımıyla eğlenmek ama bir o kadar da öğrenmek. Her zaman çocuklarımıza daha çok zaman ayırmalı ve hayata daha da gülerek bakabilmelerini sağlamalıyız. Gösteri bu anlamda dünyada tek. Öyle ki önümüzdeki günlerde birkaç yabancı dilde sahneye koymaya da başlayacağız. Dünya’dan da bu konuda birçok teklif almaktayız” dedi.

Kendisi de üç çocuk babası olan Göçmen, ülkemizde çocuklar için hazırlanmış gösterilerin eksikliğini bilerek bu konuya eğildiklerini dile getiriyor.

Bu gösteri, çocuklarınızın hatıralarında ve birer müzik dinleyicisi olma yolunda çok önemli bir kilometre taşı olacak. Geleceğin dinleyicilerini belki de sanatçılarını keşfedecek bu gösteri kesinlikle kaçırılmaması gereken etkinliklerden. ”

Etkinliği izleme imkânına kavuşan çocuklar şu kazanımları elde ediyor:

• Müzik nedir ve nasıl yapılmaktadır?
• Orkestra ile yapılan müzik nasıl bir şeydir?
• Besteciler kimlerdir?
• Çalgıların isimleri nelerdir ve özellikleri nedir?
• Orkestra hangi grup çalgılardan oluşmaktadır?
• Müzik nasıl bestelenir?
• Orkestra şefi ne yapar?
• Müzik tarzları nelerdir?
• Şarkı söylemek nasıl bir şeydir?
• Dünya müziğinden örnekler nelerdir?
• Nüans terimleri nelerdir?
• Ritm nedir?
• Müziğin kullanım alanları nelerdir?
• Birlikte şarkı söylemek nasıl bir duygudur?
• Operadan örnekler nelerdir?
• Yöresel ve/veya örnekler nelerdir?
• İnsan sesleri nelerdir?
• Koro ne yapar ne işe yarar?
• Müziğin eğlencesi önemlidir ama sanat yönü de çok önemlidir?
• Kendi öz müziğimizin evrensel üslupta işlenmiş örnekleri nelerdir?
• Sonuç olarak bu gösteri eğlenerek öğrenmenin güzel bir örneği oldu.

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
Musa Göçmen 1974 yılında İzmir'de doğdu. T.S.K Mızıka Okulunda başladığı müzik eğitimini Başkent Üniversintesinde Kompozisyon ve Orkestra şefliği sertifika programıyla sürdürüyor. İlk eserini 1988 yılında yazdı. Zaman içinde beste ve orkestrasyon çalışmaları birçok orkestra tarafından seslendirildi. Özgün besteleri yanında Türk Halk Müziği üzerine araştırmaları da olan Göçmen bu konuda deneme eserleri de yazdı. Orkestral ve oda müziği için yazdığı eserlerde geleneksel Türk Müziği motiflerimizi çağdaş anlatımla işleyip ülkemizi yurt dışındaki çeşitli festivallerde temsil etti."Ulusal Müzik" ekolü izlediği yol oldu. Klasik müziğin yanı sıra newage eserler de yazan Göçmen belgesel, festival ve reklam müzikleri besteledi. Halk danslarını çağdaş anlatım ve düzenlemeyle modernize ettiği modern dans çalışmaları da mevcuttur. Göçmen adını ilk olarak Kalan Müzik’ ten “Minyatürler” adlı albümde görüyoruz. Bunu solo olarak çıkarttığı, tamamı kendi bestelerinden oluşan “Göçmen-The End ” izledi. Yapımcılığını Doğan Music Company’ nin (DMC) üstlendiği albüm,tamamı Göçmen’ in çalışmalarından oluşuyor ve kendi değimiyle “Anadolu Newage ” müziği. 2003 DMC etiketli “Laila Orient” albümüne iki eseri alındı. İkinci solo albümü “Synthetic Age” ise yine DMC Allaturca etiketiyle çıktı. Çek Cumhuriyeti, Polonya, Fransa ve Hollanda daki Müzik festivallerinde eserleri yer aldı. 2002 yılı Temmuz ayında Efes Antik Tiyatroda dinleyicisiyle buluşan Göçmen, senfonik ve etnik orkestrasıyla sahne aldı. Bunu Kaş, Phaselis,Bodrum ve Turgutreis konserleri izledi. Eserleri Devlet Opera ve Baleleri, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent ve bir çok solist ve orkestra tarafından seslendirildi.

(0312) 413 38 50


Musa Göçmen tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
18 Mayıs Cumartesi
Saat:
14:00 - 16:00
Ücret:
34 TL
Bilet Al
Etiketler:
 

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

MEB Şura Salonu
Emniyet Mahallesi, Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cd
Yenimahalle, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 413 38 50
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?