Yükleniyor Etkinlikler
Musa Göçmen Senfoni Orkestrası “İSTANBUL” Müzikali    Congresium
14 Mart Cumartesi @ 20:30 - 22:30
71,50 TL

KALAN SÜRE

2091555
DD
gün
HH
saat
MM
dakika
SS
saniye

Musa Göçmen Senfoni Orkestrası “İSTANBUL” Müzikali, 14 Mart’ta Congresium’da sizlerle.

Musa Göçmen’den harika bir müzikal: İSTANBUL

Dünya can bulup dile gelse…
Kalbi olsa, adı olurdu Bizantion…
O bir kadın olsa, serse sinesini boğaza adı olurdu Konstantinopolis.
O bir aşk olsa şiirler yazılsa uğrunda, adı olurdu Stanpoli.
Oysa o bir vatan oldu, bize yazıldı ve adı oldu İSTANBUL
Bizim oldu.

İstanbul’un ruhu müziğin kanatlarında semaya çıkacak. Muhteşem İstanbul melodileri eşliğinde bu dev prodüksiyon sizi bu kanatlarla tarihin derinliklerinde bir yolculuğa çıkartacak. Musa Göçmen Senfoni Orkestrası’na koro, solistler ve dansçılara görsel bir şölen eşlik edecek. Şimdi tüm Dünya gözlerini açacak ve İSTANBUL’u dinleyecek…

Bu muhteşem gece için biletlerinizi almayı unutmayınız.

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı yoktur.
Musa Göçmen 1974 yılında İzmir'de doğdu. T.S.K Mızıka Okulunda başladığı müzik eğitimini Başkent Üniversintesinde Kompozisyon ve Orkestra şefliği sertifika programıyla sürdürüyor. İlk eserini 1988 yılında yazdı. Zaman içinde beste ve orkestrasyon çalışmaları birçok orkestra tarafından seslendirildi. Özgün besteleri yanında Türk Halk Müziği üzerine araştırmaları da olan Göçmen bu konuda deneme eserleri de yazdı. Orkestral ve oda müziği için yazdığı eserlerde geleneksel Türk Müziği motiflerimizi çağdaş anlatımla işleyip ülkemizi yurt dışındaki çeşitli festivallerde temsil etti."Ulusal Müzik" ekolü izlediği yol oldu. Klasik müziğin yanı sıra newage eserler de yazan Göçmen belgesel, festival ve reklam müzikleri besteledi. Halk danslarını çağdaş anlatım ve düzenlemeyle modernize ettiği modern dans çalışmaları da mevcuttur. Göçmen adını ilk olarak Kalan Müzik’ ten “Minyatürler” adlı albümde görüyoruz. Bunu solo olarak çıkarttığı, tamamı kendi bestelerinden oluşan “Göçmen-The End ” izledi. Yapımcılığını Doğan Music Company’ nin (DMC) üstlendiği albüm,tamamı Göçmen’ in çalışmalarından oluşuyor ve kendi değimiyle “Anadolu Newage ” müziği. 2003 DMC etiketli “Laila Orient” albümüne iki eseri alındı. İkinci solo albümü “Synthetic Age” ise yine DMC Allaturca etiketiyle çıktı. Çek Cumhuriyeti, Polonya, Fransa ve Hollanda daki Müzik festivallerinde eserleri yer aldı. 2002 yılı Temmuz ayında Efes Antik Tiyatroda dinleyicisiyle buluşan Göçmen, senfonik ve etnik orkestrasıyla sahne aldı. Bunu Kaş, Phaselis,Bodrum ve Turgutreis konserleri izledi. Eserleri Devlet Opera ve Baleleri, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent ve bir çok solist ve orkestra tarafından seslendirildi.

(0312) 285 0 385


Musa Göçmen tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
14 Mart Cumartesi
Saat:
20:30 - 22:30
Ücret:
71,50 TL
Etiketler:
 

Mekan

Congresium
Söğütözü Mahallesi Söğütözü Cd. 1/A
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 285 0 385
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X