Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
Süleyman Erguner    Ankara Palas
24 Mayıs 2019 @ 23:00 - 02:00

Etkinlik Navigation

Ünlü neyzen Süleyman Erguner 24 Mayıs akşamı Anadolu Palas Buluşmaları kapsamında sahne alacak.

Neyzen Süleyman Erguner, 12 Temmuz 1957, İstanbul doğumludur. Neyzen ve bestekâr Süleyman Erguner’in torunu, neyzen Ulvi Erguner’in oğludur. Ney üflemesini babası Neyzen Ulvi Erguner’den öğrendi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı (1979) mezunu. 1975 yılında İstanbul Radyosu’nda neyzen olarak görev aldı. 1978’de İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Musikisi İcra Heyeti’nde neyzen, 1980’de Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na ney ve Türk Musikisi Nazariyat-Solfej dersleri öğretim görevlisi oldu. Yüksek Öğretim Kurumu tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na atandıktan sonra (1985-88), Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslâm Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı’nda “Kutb-ı Nayi Osman Dede ve Rabt-ı Ta’birat-ı Musiki” adlı teziyle Türk Musikisi üzerinde yüksek lisans (1991) ve “Rauf Yekta Bey ve Türk Musikisi Üzerindeki Çalışmaları” adlı teziyle doktora çalışması (1997) yaptı. Konservatuardaki öğretim üyeliğinin yanı sıra TRT İstanbul Radyosunun neyzen ve Tasavvuf Musikisi ile Klasik Türk Musikisi koroları şefi olarak çalışmalarını sürdürdü. 1980 yılında kurulan İstanbul Mevlevî Heyeti’nin kurucusu ve icra sorumlusu olarak yer aldı. 1996 yılında Mevlevî heyetini kurdu.

Çeşitli kongre ve sempozyumlarda müzikle ilgili bildiriler sundu. Makaleleri Musiki Mecmuası, Kubbealtı, İzlenim, Sky Life, Sanat Dünyamız dergilerinde yayımlandı. TDV İslâm Ansiklopedisi için maddeler yazdı. 1997 yılında Türkiye Yazarlar Birliğinin Türk Musikisi Ödülü ve Yılın Sanatçısı unvanını aldı.

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

(0312) 508 18 00


Süleyman Erguner tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
24 Mayıs 2019
Saat:
23:00 - 02:00
Etiketler:
 

Mekan

Ankara Palas
Doğanbey Mh., Cumhuriyet Bulvarı No:9, Ulus
Altındağ, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 508 18 00
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X