Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
Thalassa    eSkiyEni
11 Nisan Perşembe @ 21:00 - 23:40
Ücretsiz

Thalassa 11 Nisan’da Eskiyeni sahnesinde.

Ege’nin iki kıyısının müziklerinden esinlenip, kendilerine “deniz” anlamına gelen Yunanca “Thalassa” ismini seçen topluluk 2010 yılında Ankara’da kurulmuştur.
Rebetiko, köken bakımından geçen yüzyılda mübadele döneminde Türkiye’den Yunanistan’a göçen Rumlar’ın müzigi olup, bu özelliğinden dolayı Türk müziğiyle önemli benzerlikler taşımaktadır. Topraklarından göçe sürüklenen insanların hikayesidir aynı zamanda.
Thalassa grubunun repertuvarında, orijinal Rebetiko şarkılarının yanı sıra, Neo-Rebetiko adı verilen, son dönemlerde Yunanistan’da yeniden canlandırılan bu müziğin örnekleri, Rebetiko’dan esinlenerek yazılmış şarkılar, Rebetiko dışı bazı Yunan müzikleri, başta Makedonya olmak üzere bazı diğer Balkan ülkelerinin müziklerinden örnekler ve az sayıda Ege-Rumeli türküsü yer almaktadır.
Thalassa’nın üyeleri; vokalde Aysun Töngür, buzukide Hakan Kutlu, kemanda Mustafa Fındık, klavye ve piyanoda Adem Yörümez, gitar-bas gitarda Gökhan Bulut, perkusyonda Ali Kıl bulunmaktadır.
Ankara’da kurulan bu ekip 2010’dan bu yana düzenli sahne almanın yanında birçok organizasyonda yer almış, çeşitli ulusal, uluslararası festivallerde performans sergilemişler ve ilgi ile izlenmişlerdir. Grubun ocak 2013’de çıkmış olan “Peran Apo tin İstanbul- İstanbul’dan Ötesi” isimli bir albümü bulunmaktadır. Bu albüm içinde hepsi orijinal dillerinde seslendirilmiş rebetiko ve rebetikonun bir türü gibi düşünülebilecek, daha çok Girit kökenli olan kritika şarkıları bulunmaktadır.

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

(0312) 433 07 01


Thalassa tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
11 Nisan Perşembe
Saat:
21:00 - 23:40
Ücret:
Ücretsiz
Etiketler:
 

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

eSkiyEni
İnkılap Sokak, No :6/A Kızılay
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 433 07 01
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?