Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
Unutulan Zamanlar    Yılmaz Güney Sahnesi
18 Mart Pazartesi @ 19:30 - 22:30

Etkinlik Navigation

I. Dünya ve Çanakkale Savaşları anısına düzenlenecek “Film ve Konser” 18 Mart 2019 Pazartesi Saat: 19:30, Yılmaz Güney Sahnesi’nde icra edilecektir.

Konser ve Filmin konusu:
“Unutulan Zamanlar“ Denis Aydıngül’ün projelerinden biridir. Birinci Dünya Savaş´ından günümüze ait belgeleri derleyerek, temalar halinde besteler yapmıştır. Eserlerinde, savaşa katılmış olan çeşitli ülkelerden entelektüellerin, çocukların, askerlerin şiirlerini, günlüklerini ve yazdığı mektupları içerir. Sanatçı bu temalarda insanları keşfetmeyi, yeniden hatırlatmak için farklı tınılar kullandı. Onlar kimdi? Neler hissettiler? Ne için savaştılar? Ne için hayatlarını kaybettiler? Eser 13 bölümden oluşup, her bir bölüm farklı bir karakteri anlatmak için düzenlendi. Bestenin son bölümü olan 13. parça geçmişe duygusal bir bakış attıracak ve hislerimizin bir özeti olacaktır. Parçanın son kısmında ünlü sanatçı Franz Marc’ın mektubundan ilham alınılmıştır.
“Kara Süvari” filmi, ressamın yaşam hikayesinden yola çıkılarak ve “Unutulan Zamanlar”ın 13. parçasına ithafen kurgulanmıştır.
Ünlü Alman sanatçı Franz Marc’ın hayatına dayanan kısa filmde savaş sırasında cephede tanıştığı asker Mark Heinrich’in hikayesi anlatılmaktadır.

Film Prodüksiyon: Leon Brandt ve Denis Aydıngül.
Kamera: Leon Brandt
Müzik: Denis Aydıngül.
Program Akışı:
Program iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde, Denis Aydıngül’ün bestelediği ‘Unutulan Zamanlar’ yer alacaktır. Deren Eladağ loş bir ortamda, Denis Aydıngül’ün bestelerine ilham kaynağı olan mektup, şiir ve günlüklerden seçmeler okuyacaktır. Bu bölüm solo piyano, vokal ve elektronik eserlerden oluşmaktadır. Opera sanatçısı tenor Deren Eladağ, Denis Aydıngül eşliğinde vokal için yazdığı eserleri icra edecektir. İkinci bölümde, 20 dakikalık ‘Kara Süvari’ filmi gösterilecektir.

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

(0312) 231 19 38
Detaylar

Tarih:
18 Mart Pazartesi
Saat:
19:30 - 22:30
Etiketler:

Mekan

Yılmaz Güney Sahnesi
Maltepe Mahallesi, Müjde Sk. No: 16
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 231 19 38
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?