Yükleniyor Etkinlikler

Torun


Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Bestekar Cd No38/3,
Çankaya, / Ankara

Mekanın İnternet Sitesi | Google'da ara

Torun mekanındaki tüm konserler, dinletiler ve canlı müzik performansları Ankara’nın konser, müzik ve etkinlik sitesi La Konser’de!

Torun; sanatın paylaşımını mümkün kılan kanallarda alternatif modeller araştırır, dener ve uygular. Pazar ekonomisinden ve güncel siyasi engellerden sıyrılmış; sanatın, sanatçının ve sanat etrafında birleşen seyircinin merkeze alındığı, herhangi bir kurumsal ya da ekonomik faydanın barınmadığı bir çatıyı ayakta tutmaya çalışır.

2011 yılında, Ankara, Ballıbaba Sokak’ta; Zeynep Kayan, Cemil Batur Gökçeer ve Amir Jamshidi tarafından, üretimlerini özgürce paylaşabilecekleri bir mekana duydukları ortak ihtiyaç sayesinde, iki katlı bir kıraathanenin sergileme ve performans alanına dönüştürülmesi ile doğdu. Yapılan açık çağrılar ve zaman içerisinde gelişen tanışıklar aracılığıyla benzer dertlere sahip başka sanatçıların katılımıyla gelişen etkileşim, Torun’un bugün de sürmesine imkan sağlayan duygu ve düşünce birlikteliğini meydana getirdi. Mekan açık kaldığı 5 sene boyunca 60’ın üzerinde sergi ve etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Torun; 2018 Ekim ayında açılan yeni mekanında, kitabın bir sanat yapıtına yakınlaştığı doğrultudaki üretime odaklanan, sergiler, sunumlar ve atölyelerden oluşan bir program geliştirirken, sanatçılar tarafından üretilen kitapların Ankara’da daha geniş bir izleyiciye ulaşması için çalışmaktadır.


Torun Mekan Detayları

Mekan Özellikleri: 18 yaş ve üzeri

KONSER TAKVİMİNE GİT

YAKLAŞAN KONSERLERİ

  • Sonuç bulunamadı.
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X