Yükleniyor Etkinlikler

Soul Project

https://www.facebook.com/SoulProjectAnkara/

Soul Project, 1998 yılında Ankara’da, Kaan SÖNMEZ ve Tuna ATABİNİCİ’nin kariyerine yeni başlayan her müzisyen gibi sadece sahneye çıkıp müzik yapmak isteğiyle içinde üflemeliler olan kalabalık bir Soul grubu kurmaya karar vermesiyle oluştu.

Grup ilk olarak Ankara Gölge Bar’da, vokal ve gitarda Kaan SÖNMEZ, saksofonda Tuna ATABİNİCİ, trombonda Bulut GÜLEN, trompette Alper ÜNAL, klavyede Ozan DÜNDAR, davulda Alper ERCAN ve bas Gitarda Deniz GÜRKAN’dan oluşan kadrosuyla sahne aldı, kısa bir süre sonra gitarda Süleyman BAĞCIOĞLU’nun katılmasıyla uzun süre birlikte çalışacak temel kadro oluştu. İlerleyen yıllarda SOUL PROJECT sadece eğlence için sahne almaktan profosyonelliğe doğru yöneldikçe, müzik spektrumu oldukça genişledi, oluşan fikir ayrılıkları sebebiyle de kadrosunda radikal değişiklikler yapmak zorunda kaldı.

O gün den bugüne SOUL PROJECT’de bir çok eleman değişikliği olmuştur. SOUL PROJECT’in mevcut kadrosu Kaan SÖNMEZ ( vokal & gitar ), Mujde Kızılkan (Vokal), Barış Çayır ( Saksofon), Tayfun Kara (Klavye), Burak KARADENİZ (Bas Gitar), Taylan EZER (Davul) şeklindedir. SOUL PROJECT 1998’den bu güne İstanbul, Alanya, Antalya, Bodrum, Eskişehir, Bursa gibi Türkiye’nin dört bir yanında ve Ankara’da ki hemen hemen tüm canlı müzik yapan barlarda ara vermeksizin insanları eğlendiriyor. Senelik ortalama 200 programla SOUL PROJECT Türkiye’de kendi alanında en tecrübeli, repertuarı en geniş ve çeşitli grubudur.

SOUL PROJECT 2010 yılında, insanları eğlendiren bir grup olmanın yanında üreten bir grup olduğunu göstermek amacıyla ilk albümü “Out of the Circle”ı yaptı. Soul, Funk ve Pop Rock tarzında tamamı İngilizce sözlü şarkılardan oluşan albüm kesinlikle bir Rock albümü değil. Bu bakımdan Türkiye de şu anda yapılan tek tarz ve “Rock” ile kısıtlanmış prodüksyonların dışında tamamıyla kendine özgü hiçbir ticari kaygı taşımayan “çemberin dışında” bir albüm.Albümdeki tüm şarkıların söz ve müzikleri Kaan Sönmez’e ait. Şarkıların İngilizce olma sebebi ise yaklaşık 20 senedir İngilizce şarkı söyleyen Kaan Sönmez’in çok uzun senelerle oluşmuş şarkı söyleme ve gitar çalma tarzını sadece Türkiye marketine girmek için değiştirmek istememesidir.Albümün yapılış amacı para kazanmak veya ünlü olmak değil SOUL PROJECT’in hiçbir dış etki altında kalmadan yaptığı şarkılarını dinleyenleriyle paylaşmak ve onların sadece performans grubu olarak değil üreten bir grup olarak da saygısını kazanmak istemesidir.

daha fazla bilgi için wikipedia | google | ekşi sözlük | facebook
Müzik Türleri Funk Pop Rock
Etiketler

Yaklaşan Soul Project Etkinlikleri

  • Sonuç bulunamadı.

← Etkinlikler sayfasına geri dön