Yükleniyor Etkinlikler
Alarga dinle izle

Çağın Kırca’nın söz ve müzikleri etrafında 2014’te bir araya gelen Alarga, Kings of Convenience, Beirut ve Jason Mraz’a bir grup kurdurma fikriyle yola çıktı. Art arda çıkardığı üç EP’nin ardından ilk albümü Mono’yu 2015’te yayınlayan grup, Sofar Ankara, B!P Akustik ve Pürtelaş 3+1 gibi platformlardaki performanslarıyla beğeni toplarken özellikle “Bu Çok İnsani Bi’ Şey” ile daha geniş bir kitleye ulaştı. 2016’da yayınlanan “Göründüğü Gibi Değil” adlı tekliyle “Zamansız Zamanlar”a bir kez daha selam yolladı.

İsmini bir denizcilik teriminden alan Alarga, türlerin gün geçtikçe birbiriyle konuşmaya, aralarındaki ayrımın da iyiden iyiye ortadan kalkmaya başladığı günümüz müzik dünyasında bu terime, kendisine ve dinleyicisine tek bir türe bağlı olmama lüksünü tanımak için başvuruyor. Bu lükse dayanarak Mart 2018’de yayınlanacak tekli “Bu Şehrin Zaptiyesi”, grubun yeni albüm Bilmende Fayda Var’da benimsediği daha hareketli ve melodik tarza geçişi kolaylaştıran bir köprü niteliğinde.

Umudu kaybetmemeye yönelik çağrıların önemini yadsımayan Bilmende Fayda Var, bunun kimi zaman beraberinde getirdiği atalete ise şüpheci yaklaşma niyetinde. Bu doğrultuda albümün ana cümlesini “Hiçbir Şey Yokmuş Gibi Yapmayın” olarak belirleyen Alarga, “Güzel günler göreceğiz” kehanetinin ancak böyle gerçeğe dönüşebileceği görüşünde.

daha fazla bilgi için wikipedia | google | ekşi sözlük | facebook

bunu puanla

0 / 5 toplam puan 0


Yaklaşan Alarga Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Alarga Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X