Yükleniyor Etkinlikler
Aşkın Nur Yengi dinle izle

Eğitim öğretim hayatına İstanbul Erenköy İlköğretim Okulu ile başlayan Aşkın Nur Yengi ortaokulu Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çello öğrenciliği ile devam etmiş bu yıllarda Sezen Aksu’nun vokalisti olarak müzik hayatına adım atmıştır. İlk albümünü 1990 senesinde Sevgiliye ile çıkartmış ve ciddi bir satış rakamına ulaşarak 90’lı yıllara damga vurmayı başarmıştır. İstanbul doğumlu sanatçı Aşkın Nur Yengi aslen anne tarafından Trabzon, baba tarafından ise Erzincan’lıdır.

2006 ve 2012 yılları arasında usta oyuncu Haluk Bilginer ile bir evlilik gerçekleştirmiş ancak boşanmışlardır. Aşkın Nur Yengi’nin bu evliliğinden Nazlı Bilginer isminde bir kızı vardır. 2017 yılında ise Haluk Bilginer ve Aşkın Nur Yengi çiftinin tekrar evlenecekleri ve nikah masasına oturacakları gündeme gelmiştir.

1987 yılında Aşkın Nur Yengi ve Harun Kolçak Güzel Şeyler Söyle şarkısı ile Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finalleri’ne katılmıştır. Bugüne kadar Sevgiliye, Hesap Ver, Sıramı Bekliyorum, Karaçiçeğim, Haberci, Aşk Kazası, Peşindeyim, Aşkın Nur Yengi, Yasemin Yağmurları, Aşk’ın Şarkıları ve Gözümün Bebeği isimli albümleri müzik piyasasındaki yerini almıştır.

daha fazla bilgi için meraklısına.org google | wikizero | ekşi sözlük | facebook
İlgili Müzik Türleri Pop Türkçe Pop
İlgili İsimler Aşkın Nur Yengi

Yaklaşan Aşkın Nur Yengi Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Aşkın Nur Yengi Konserleri

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X