Yükleniyor Etkinlikler
Ceren Temel dinle izle
Ceren Temel
sen de alkışla

Ceren Temel’in tüm Ankara konserleri Ankara’nın konser, müzik ve etkinlik sitesi La Konser’de!

Ceren Temel Hakkında

Kayseri Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünde keman ve piyano eğitimi aldı. Gazi Üniversitesi GSF Müzik Eğitimi Anabilim Dalında keman ve piyano eğitimine devam etti. Lise ve üniversite yıllarında öğrenci orkestralarında, farklı türlerdeki müzik gruplarında ve çoksesli korolarda 1. keman üyesi, piyanist, vokal, soprano olarak sahneye çıktı.

2012’de Gazi Üniversitesinden mezun oldu; aynı üniversitede yüksek lisans öğrenimine; caza ilgisi nedeniyle 2014‘te de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Caz Anasanat Dalında 2. lisans öğrenimine başladı. Hacettepe’de Randy Esen, Yıldız İbrahimova, Meltem Ege ile çalıştı. 2015‘te Türkay Orkestrası ile konser verdi. 2016’da İKSV İstanbul Caz Festivalinin düzenlediği Genç Caz Yarışmasına katılarak Hacettepe’de kurdukları grup ile birlikte “İstanbul Caz Festivali / Parklarda Caz” etkinliğinde ve Nardis’te sahneye çıkma hakkı kazandı.

2016’da Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı “Yüksek Lisans” programından mezun oldu. Eylül’de Roma’da Piyanist Barry Harris’in workshopuna katıldı. Mart 2017’de ise 13. Nardis Genç Caz Vokal Yarışmasında 1. olarak Letonya’da düzenlenen Riga Jazz Stage yarışmasında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Caz Anasanat Dalında öğrenimini sürdüren Ceren Temel, Ankara ve İstanbul’daki konserlerine de devam ediyor.

Kaynak: Bu yazının içeriği 1 adresinden alınmıştır.

Daha fazla bilgi için google | wikizero | ekşi sözlük | facebook
İlgili Müzik Türleri Caz
İlgili İsimler Ceren Temel

YAKLAŞAN KONSERLERİ

  • Sonuç bulunamadı.

KONSER TAKVİMİNE GİT

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?