Yükleniyor Etkinlikler
Edip Bülbül dinle izle

14 Temmuz 1982’de Ankara’da dünyaya gelen Edip Bülbül, Halk Ozanı olan dedesi İsmail Bülbül’ün enstrümana olan aşkı sebebiyle 5 yaşındayken bağlama ile tanıştı.
20 yılı aşkın süredir müzikle içiçe yaşayan sanatçı bir dönem Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları ve Halk Müziği topluluğunda görev aldı ve bu sayede Türkiye’nin birçok il ve ilçesini dolaştı. Anadolu’yu gezdiği bu sürede, çeşitli köy ve mecralarda halk müziği ve ozanlık geleneği konusunda Anadolu’da varlığını sürdüren bu gizli ama derin kültürün detaylarını tanıma şansını elde etti.

Edip Bülbül “5+1” isimli müzik topluluğuyla 10 yılı aşkın zamandır Ankara ve İstanbul başta olmak üzere sahnelere çıkmış, eğitim merkezlerinde korolar ve gruplarla çalışmış, kâr amacı gütmeyen kuruluşların ve sivil toplum örgütlerinin düzenlediği yardım ve destek amaçlı konserlerde yer almıştır.

Uzun süredir müziğe olan sevdasını çeşitli biçimlerde insanlarla buluşturan Edip Bülbül, ilk albümü “Usul” adı ile tüm müzik marketler ve dijital platformlarda…

daha fazla bilgi için meraklısına.org google | wikizero | ekşi sözlük | facebook
İlgili İsimler Edip Bülbül İsmail Bülbül

Yaklaşan Edip Bülbül Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Edip Bülbül Konserleri

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X