Yükleniyor Etkinlikler
Ezhel dinle izle

Ezhel, karşı-kültür ve Anadolu kent yaşamını kaynaştıran şaşırtıcı derecede taze lirik tarzı ile Türkiye’de hip-hop/trap kültürünün önde gelen temsilcisidir. Mayıs 2017’de, hip-hop, trap ve reggae seslerini deneysel olarak birleştirdiği ilk albümü “Müptezhel” i yayınladı. Bu müzik türü ana akım olmamasına rağmen, müziği türler arasında geçiş yapmayı başardı ve normalde bu tür müziği takip etmeyen dinleyiciler arasında bile favori sanatçılardan biri oldu.

Bir sonraki single parçası İmkansızım Kasım 2017’de yayınlandı. Müzik listelerinde zirveye çıkan ve izleyicisini ana akıma doğru genişleten bir reggae / dans salonu hiti oldu. Haziran 2018’de Berlin’de kaydedilen “Kazidik Tirnaklarla” adlı deneysel trap parçasını yayınladı. Liste başarısından ayrı olarak, bu parça, Ezhel’in Ankara’dan Berlin’e, yerliden uluslararası kariyere olan sanatsal ilerleyişini sembolize ediyor.

Gerçek adı Ömer Sercan İpekçioğlu olan Ezhel 1 Temmuz 1990 Ankara doğumlu rap şarkıcısıdır. Ais Ezhel yada Ezhel ilk albümünü Mayıs 2017’de çıkarttı. “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” türünde müzik yaptığını belirten rapçi Ezhel, doğup büyüdüğü Ankara’nın mahalle kültürünü şarkılarını yansıtıyor.

Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan Ezhel rap müziğin yanı sıra reggae tarzı müzik de yapmaktadır. Ezhel ilk çıkışını 2008 yılında rapçi Keişan ile birlikte yaptığı çalışmayla gerçekleştirdi. 2011 yılında ise Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo ve Nomad ile yaptığı Sekiz adlı parçasıyla ünü daha da yayıldı.

Ezhel, Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile müzik prodüksiyon stüdyosu VooDoo Records’u kurdu. Hiphoplife tarafından organize edilen Freestyle King 2 yarışmasına katılan 16 yarışmacı arasından birinci olan Ezhel yine Hiphoplife’ın desteklediği Organize Oluyoruz vol. 2 albümünde Yaprak Düşerse şarkısıyla katkı sağlamıştır.

Ezhel her yıl Ağustos ayrında Macaristan’da düzenlenen Sziget Festivali’nde de sahne alacaktı.

daha fazla bilgi için meraklısına.org google | wikizero | ekşi sözlük | facebook
İlgili Müzik Türleri Alternatif Müzik Hip Hop Pop Rap Reggae Rock
İlgili İsimler Ezhel Ömer Sercan İpekçioğlu Sercan İpekçioğlu

Yaklaşan Ezhel Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Ezhel Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Eylül 2019

Ezhel

28 Eylül Cumartesi @ 17:00 - 21:00 Armada
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?