Yükleniyor Etkinlikler
Feti Çağlayan dinle izle
Feti Çağlayan
sen de alkışla

Feti Çağlayan’ın tüm Ankara konserleri Ankara’nın konser, müzik ve etkinlik sitesi La Konser’de!

Feti Çağlayan Hakkında

Feti Çağlayan müzik hayatına, Ankara’da lise yıllarında klasik gitar eğitimi alarak başladı. Üniversite yıllarında yine Ankara`da lead vokalleri ve lead gitarı üstlendiği ilk grubunu kurup Blues ve Rock ağırlıklı parçalardan oluşan repertuvarı ile kışları Ankara, yazları Ege ve Akdeniz sahilleri olmak üzere sayısız performansta bulundu. Üniversite yıllarından sonra İstanbul`da bir yandan Akademi İstanbul Müzik Bölümü’nde Önder Focan ve Bülent Ortaçgil’in gitar ensemble ve armoni sınıflarında çalışmalarda bulunurken, bir yandan da Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı ile aynı sahnelerde bulundu.

2000 yılında A.B.D`ye göçtü ve 6 yıl kadar Cincinnati, OHIO’da Blues, Funk ve R&B gruplarında çalarak sevdiği müziği “doğduğu topraklarda” teneffüs ederek deneyim etme şansını yakaladı. 2006 yılında Florida`ya göçtü ve 10 sene kadar çeşitli Soul, Motown ve R&B grupları ile çalışarak müzik ruhunu renklendirdi. Bu süreçte bir yandan da yaz aylarında Türkiye’de Kaş, Antalya başta olmak üzere, Ankara ve İstanbul`da da Fetiblue Band adlı projesi ile canlı performans ruhunu, Cem Tuncer (g),Çağlayan Yıldız (b),Ediz Hafızoğlu (d), Turgut Alp Bekoğlu (d),Gökhan Süren (keyb), Mert Koçlu (b), Ercan Aliyev (perc),Merve Tunç (v), Sinem Yılmaz (v) gibi müzisyenlerle paylaştığı Blues, Funk ve Rock n’ Roll ağırlıklı sahne deneyimlerinde olgunlaştırdı. 2016 bahar sezonunda Dubai’de, Wafi Mall Carter’s Bistro&Pub’da Fetiblue&The Blues Train adı altında 3 ay süren bir “house band” performansı sergilemiştir.

2017 yılında Fetiblue “Resurrection” adıyla ilk single çalışmasını yayınlayan Feti Çağlayan’ın Fetiblue Band adı altında çıkması beklenen, ülkemizin sayılı yeteneklerinden oluşan müzisyen arkadaşları (Cem Tuncer g,Süleyman Bağcıoğlu g, Ercüment Orkut keys, Çağlayan Yıldız b, Efecan Tuncer b,Engin Recepoğulları ts, Bulut Gülen tb, Barış Doğukan Yazıcı tp, Ediz Hafızoğlu d ) ile yaptığı Türkçe sözlü Blues & Rock albümü 2018 yılında dinleyicilerle buluşacaktır.

Daha fazla bilgi için google | wikizero | ekşi sözlük | facebook

İlgili Müzik Türleri Blues Rock
İlgili İsimler Feti Çağlayan FetiBlue Fetiblue Band

YAKLAŞAN KONSERLERİ

  • Sonuç bulunamadı.

KONSER TAKVİMİNE GİT

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?