Yükleniyor Etkinlikler
Gülnara Aziz dinle izle

Özbekistan Cumhuriyeti’nde doğdu. İlk müzik derslerini babası Fattah Nazarov’dan aldı. Eğitimine Moskova Devlet Konservatuvar’ına bağlı Merkezi Müzik Okulu’nda devam etti. 11 yaşında Veronika Dudarova yönetimindeki Senfoni Orkestrası ile Fattah Nazarov’un Piyano Konçertosu’nu Kremlin Sarayı’nda seslendirdi. 1977 yılında Moskova Tchaykovsky adına Devlet Konservatuvar’ından mezun oldu ve aynı okulda doktorasını Prof. Alexey Nasedkin’le sürdürdü. Konservatuvardayken Yury Bashmet, Mikhail Pletnyov gibi ünlü sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı.

1979 yılından itibaren Taşkent Devlet Konservatuvar’ında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli resitaller verdi, senfoni orkestralar eşliğinde Bach, Mozart, Beethoven, Rahmaninoff, Prokofyev gibi bestecilerin eserlerini seslendirdi, radyo kayıtları yaptı.

1979-1985 yılları arasında Özbekistan Devlet Filarmonisi solisti oldu. Aynı zamanında Taşkent Devlet Konservatuvar’ında doçent olarak çalıştı. Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Gürcistan, Macaristan gibi ülkelerde turneler gerçekleştirmiştir.

1994-2016 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görevini sürdürmüştür.

2016 yılından itibaren, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı’nda Profesör olarak görevini sürdüren Gülnara Aziz’in öğrencileri birçok uluslararası ve ulusal yarışmalarda ödüller kazanmıştır. Gülnara Aziz, verdiği oda müzigi konserleri ve resitaller ile solistlik kariyerine devam etmektedir.

daha fazla bilgi için wikipedia | google | ekşi sözlük | facebook
Müzik Türleri Klasik Müzik

bunu puanla

0 / 5 toplam puan 0


Yaklaşan Gülnara Aziz Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Gülnara Aziz Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X