Yükleniyor Etkinlikler
Kentmen dinle izle

Kentmen 2019 yazında Ankara’ da bir araya gelmiş, farklı projelerde birlikte yer almış, dört arkadaştan oluşuyor. Grubun ilk teklisi olan ‘’Yol’’, DMC etiketi ile 28 Kasım tarihinde birçok platformda dinleyiciyle buluşuyor.

Seksendört grubunun kurucu üyesi ve davulcusu, ‘’Yorma’’, ‘’Anlayamazsın’’ ve ‘’Eyvah’’ şarkılarının da söz yazarı ve bestecisi olan Serter Karadeniz, Kentmen de solist olarak karşımıza çıkıyor. Seksendört ve Nadas gruplarından tanıdığımız Ümitcan Tuncer, Haluk Fırat Özdemir ve Orkan Kaya, Kentmen’ in diğer üyelerini oluşturuyor.

Müzikal olarak, klasik rock ve indie tınılarını barındıran Kentmen, Türkçe rock sahnesine sıkı bir şekilde girmeye hazırlanıyor. Söz ve müziği Serter Karadeniz’ e, düzenlemesi Kentmen’ e ve grubun prodüktörü Aziz Berk Erten’ e ait olan ‘’Yol’’ şarkısının tamamı, Ankara’da canlı olarak kaydedildi. Şarkının miksleri Aziz Berk Erten, masteringi ise Güven Ersoysal (Babajim istanbul studios) tarafından yapıldı.

Günlük hayatta hemen hemen herkesin karşılaştığı kibirli insanlar ile, iletişim kurmakta zorlanan bir kişinin, kendi içindeki serzenişini anlatan Yol ile Kentmen, uzun bir yola çıkmaya başlıyor.

Kentmen grubunun ilk teklisi Yol’ un video klibi, Ankara’ da Erman Özkargın ve Cem Kılıç yönetmenliğinde çekildi. Grubun fotoğrafları ise Ankaralı fotoğraf sanatçısı Hazar Çelik imzası taşımakta.

daha fazla bilgi için meraklısına.org google | wikizero | ekşi sözlük | facebook
İlgili Müzik Türleri Pop Rock
İlgili İsimler Kentmen

Yaklaşan Kentmen Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Kentmen Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X