Yükleniyor Etkinlikler
Oğuz Aksaç dinle izle

Oğuz Aksaç, 4 Eylül 1974, Ankara Altındağ doğumlu Türk halk müziği sanatçısı. Bir çocuk babası olan sanatçı aslen Erzincan Tercanlı’dır.

Henüz lise yıllarında tanıştığı arkadaşı Mustafa Özarslan’la birlikte 1994 yılında müzik çalışmalarına başladı ve Grup Çığ’ı kurdu. Grup Çığ ile 4 albüm çıkartan sanatçı 2004 yılının eylül ayında 4. albümü “Mevsim”i çıkardıktan sonra gruptan ayrılmıştır. Gruptan ayrılır ayrılmaz solo albüm çalışmalarına başlayan Oğuz Aksaç 2005 yılının mart ayında “OĞUZNAME” isimli ilk solo albümünü piyasaya çıkarmıştır. Sanatçı ikinci solo albümü olan “Dalgalar” albümünü de 2007 yılının mart ayında çıkmıştır. Sanatçı bu albümünde daha önceki albümlerinde yapmadığı bir şeyi yapıp, kendi yazdığı bestelediği eserleri de okumuştur. Üçüncü solo albümü olan “Giz”i 2009 yılında çıkarttı.

Dört Grup Çığ albümünde bulunmuş ayrıca Grup Kızılırmak solisti İlkay Akkaya ile birlikte “Salkım Söğüt 4” albümünü 2002 yılında çıkarmıştır. Bunun dışında da birçok ortak albümde yer alan sanatçı müzik çalışmalarına devam ediyor.

daha fazla bilgi için wikipedia | google | ekşi sözlük | facebook
Etiketler Grup Çığ Mustafa Özarslan Oğuz Aksaç

bunu puanla

0 / 5 toplam puan 0


Yaklaşan Oğuz Aksaç Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Oğuz Aksaç Konserleri

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X