Yükleniyor Etkinlikler
Pera dinle izle

2008 yılının ortalarında Gökhan MANDIR ve Hakan ÜNALAN, o yıllarda beraber çaldıkları grubun dağılmasıyla birlikte yola iki kişi olarak devam etmek zorunda kalırlar. Yeni bir grup kurma çabasında olan ikilinin ilk gündem maddesi yeni gruplarına koyacakları isimdir. O dönemde grup isimleri bir şekilde yaptıkları müziğin tarzını veya içeriğini anlatmakta iken, onlar bulacakları ismin kendilerini kısıtlamaması konusunda hem fikirdir. İsmin nötr olması gerektiği konusunda konuşan ve araştırmalara başlayan ikili, kazara açılan bir reklam sayfasında”PERA” ismine rastlarlar. O an Gökhan ve Hakan’ın aynı anda “evet bu!” dedikleri “PERA” ismi o andan itibaren tartışmasız grubun adı olmuştur. Beyoğlu’nun eski adı olan ve ötekinin yaşadığı yer anlamına da gelen “Pera” ismini seçmeleri, Ankara’lı bir grup olmasına rağmen İstanbul ile özdeşleşmiş bir ismi neden seçtikleri konusunda eleştiri almıştır. Fakat, grup her zaman “isimlerin kişilere değil, kişilerin isimlere anlam katabileceği” fikrini benimsemiştir.

Müziğinde alternatif rock, soft rock ve nu-metal yapısı barındıran grup, şarkı sözlerinde de bu türlerin taşıdığı genel tavrı koruyarak oluşturduğu besteleri kaydetme kararı almıştır.

Bu süre zarfında bir çok müzisyenle çalışan PERA, 2010 yılında başladıkları kayıtlar sırasında aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü üstlenen, Crossfire’dan Kaya SEVİNÇ’in de gruba dahil olmasıyla birlikte bu albümün kayıtlarını 2011 yılı içerisinde tamamlamıştır. İlk albümlerine, herkesin içten içe daha güzel bir dünya arayışı içinde olduğunu düşünerek “Bir Başka Dünya” ismini veren grubun bu sözü aynı zamanda albümde yer alan “Sonbahar” adlı şarkıda da geçmektedir

Gökhan Mandır: Gitar-Vokal
Kaya Sevinç: Gitar
Hakan Ünalan: Davul
Barış Ceylan: Bas Gitar

daha fazla bilgi için meraklısına.org google | wikizero | ekşi sözlük | facebook
İlgili Müzik Türleri Rock Türkçe Rock
İlgili İsimler Barış Ceylan Gökhan Mandır Hakan Ünalan Kaya Sevinç Pera

Yaklaşan Pera Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Pera Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Aralık 2019

Pera

12 Aralık Perşembe @ 22:00 - 23:50 IF Performance Hall

Ağustos 2019

La Festival

8 Ağustos Perşembe @ 20:00 - 01:00 6:45 KK

Aralık 2017

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?