Yükleniyor Etkinlikler
Silverliners dinle izle
Silverliners
sen de alkışla

Silverliners grubunun tüm Ankara konserleri Ankara’nın konser, müzik ve etkinlik sitesi La Konser’de!

Silverliners Hakkında

Ankara’nın kavurucu sıcağında 2014 ortasında kurulan SilverLiners 2015’te “Scary Superstition” isimli teklilerini yayınladı. Bu single ile güzel bir başlangıç yapan grubun single’ı ile aynı ismi taşıyan şarkısı Scary Superstition, İngiltere’de, SilverLiners’ın örnek aldığı grupların memleketi Manchester’da Salford City Radio başta olmak üzere, çeşitli radyolarda yayınlandı.2016 başında ise “Aladdin” isimli teklilerini yayımladı. Aladdin iTunes Alternative Charts’ta 6. sıraya kadar yükseldi. The Beatles, Radiohead, Coldplay, Oasis gibi Brit Rock’ın veteranlarından aldığı ilhamı kendi tarzıyla harmanlayarak final sound’una ulaşan grup başkentte Noxus Bar, IF Performance Hall, Manhattan gibi mekânlarda performanslarına devam ediyor. Grup, uzun zamandır üzerinde çalıştığı H I G H F L Y başlıklı kısaçalarlarını 12 Ağustos 2016’ta servis etti. EP’de mixing The Away Days’in sesi Can Özen’e, mastering ise Artline Mastering’den Hakan Nart’a ait.

Aralık ayında ilk video kliplerini HIGHFLY’ın teşhir edilen ilk teklisi grubun uzaklara gitme isteğini ziyadesiyle majör melodilerle anlattığı “Just Ride” için yayınladılar. Dörtlünün Brit aranjmanlara dönük yüzünü gösterdiği, güçlü vokali ve üflemeleriyle öne çıkan parça, müzik severlerden tam not aldı.

Grup şu günlerde hem yeni yıla, hem çıkılacak yepyeni yollara, hem de müziğe dair ümitleri yükseltmek için müzik yapmaya konserler veriyor aynı zamanda hız kesmeden yeni şarkılar yazmaya üretmeye de devam ediyor.

Daha fazla bilgi için google | wikizero | ekşi sözlük | facebook
İlgili Müzik Türleri Alternatif Müzik Indie Rock
İlgili İsimler SilverLiners

YAKLAŞAN KONSERLERİ

  • Sonuç bulunamadı.

KONSER TAKVİMİNE GİT

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?