Yükleniyor Etkinlikler
Velet dinle izle

1991 yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde dünyaya gelen ve gerçek ismi Talip Gören olan ünlü rapçi Velet, doğumundan kısa bir süre sonra ailesinin İngiltere’ye göç etmesi sebebiyle 1 yaşından itibaren burada yaşamaya başlamıştır. Göçmen olmanın zorluklarını her zaman yaşayan Talip Gören zorlu bir çocukluk dönemi geçirmiş ve 17 yaşına geldiğinde henüz bilinmeyen bir sebeple ceza evine girerek 1 yıl kadar içeride kalmıştır. Bu cezaevi sürecinde rap müzik sözleri yazmaya başlayan başarılı rapçı, 20 yaşına geldiğinde ise askerlik görevini yerine getirmek için Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’de askerlik görevini yerine getirdikten sonra tekrar İngiltere’ye dönen Velet burada profesyonel olarak rap kayıtları almaya başlamıştır.

Youtube üzerinden yayınladığı profesyonel rap parçaları oldukça tutulan rapçı yayınladığı her şarkısında hayran kitlesini sürekli genişletmiştir. Bunlardan öne çıkanları şunlardır. Çatla , Beyin Lazım, Katliam 2 Verse, Uyan, Leyli Lom, Hara Lo ve Sabahı Bulmaz isimli şarkılarıdır.

Bir dönem rapı bıraktığını açıklayan ve Londra’ya dönen ünlü rapçı daha sonra bu kararından vazgeçerek sahnelere geri dönmüştür. Ailevi konularda da hayatı inişli çıkışlı olan Talip GÖREN bir kez evlenerek boşanmıştır ve bu evlilikten bir kızı bulunmaktadır.

daha fazla bilgi için meraklısına.org google | wikizero | ekşi sözlük | facebook
İlgili Müzik Türleri Hip Hop Pop Rap
İlgili İsimler Talip Gören Velet

Yaklaşan Velet Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Velet Konserleri

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X