Yükleniyor Etkinlikler
Yonca Lodi dinle izle

Yonca Lodi, 17 Eylül’de İstanbul’da doğdu. Lise yıllarında Çağdaş Müzik Merkezi’nde eğitim almaya başladı. İki yıl boyunca da İstanbul Devlet ve Opera Balesi solistlerinden Mine Mater ve Timur Selçuk’tan şan, solfej ve armoni dersleri aldı.

1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümü’ne dereceyle girdi. Bu bölümde Yekta Kara, Selçuk Uraz gibi isimlerden ders alma şansı yakaladı.

1993 yılında profesyonel müzik hayatına başladı. Bir yandan da çeşitli reklam jingleları ve farklı albümlerde vokal kayıtları yaptı.Çeşitli gruplarda caz ve pop ağırlık repertuarlar seslendirdi.

1999 yılında kendi adını taşıyan ilk albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Albümün ilk çıkış şarkısı “Sana Bir Şey Olmasın” büyük başarı kazandı. “Asansör” adlı filmde Mustafa Uğurlu ile “Budur Ağbi” ve Yavuz Bingöl’ün “Üşüdüm Biraz” albümünde birlikte seslendirdikleri “Aşar Gidersin” adlı türkü ile farklı türlerdeki başarısını gösterdi.

2001 yılında “Aşkta ve Ayrılıkta” isimli albümünü piyasaya çıkardı. Albümde “Anlatma” ve “Büklüm Büklüm” gibi parçalar liste başı oldu. Aynı albümde Sezen Aksu, Aysel Gürel ve Fuat Güner gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu.Albümde ayrıca Yunan sanatçı George Alkeos’a ait olan “Anlatma” adlı parçayı da seslendirdi.

daha fazla bilgi için wikipedia | google | ekşi sözlük | facebook
Etiketler Yonca Lodi

[stellar]

Yaklaşan Yonca Lodi Konserleri

  • Sonuç bulunamadı.

Kaçırdığınız Yonca Lodi Konserleri

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X