Yükleniyor Etkinlikler
Tüm Etkinlikler Hey Gidi Günler
  • Bu etkinlik geçti.
:

Hey Gidi Günler

27 Mart Çarşamba @ 20:30 - 22:30
Cumhuriyet Akademisi Nejat Uygur Tiyatro ve Konferans Salonu Ücretsiz

Hey Gidi Günler oyunu Ankara seyircisiyle buluşuyor.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününde, Cumhuriyet Akademisi Nejat Uygur Tiyatro ve Konferans Salonunda “Hey Gidi Günler” isimli tiyatro oyununa ev sahipliği yapacağız.

Ücretsiz davetiyeleri 23 Mart Cumartesi saat 17.00’den itibaren Nejat Uygur Tiyatro ve Konferans Salonu gişelerinden alabilirsiniz.

Açıklama

Bizim atmaya kıyamadığımız anılarımız var” sözü ile başladıkları gösterilerinde, yıllarca biriktirdikleri anıları albümlerden çıkarıp seyircilerine emanet ediyorlar. Doğdukları günden bu zamana kadar başlarından geçen acı – tatlı bütün anıları seyircileri ile paylaşıyorlar.

Sosyal medyada eski fotoğraflar, videolar ve bunları anlatan anılar #tbt etiketi altında diğer kullanıcılara sunulmaya başlandı. Süheyl ve Behzat Uygur bu duruma kendilerine özgü bir şekilde yaklaşmışlar ve #HGG etiketini kullanmaya başlamışlar ve #HGG – Hey Gidi Günler buradan ortaya çıkmış.

Bu gösteride ayrıca anılar haricinde şarkılar da var. Şarkıları seslendiren müzisyen ve bir solist var. Çünkü her şarkının bir anısı, her anının da bir şarkısı var. Bu şarkıları seyirciler ile seslendiriyorlar.

Seyirci ile interaktif bir şekilde gerçekleşen bu gösterinin en güzel bölümü ise seyircinin kendi anısını anlattığı bölüm. Bu bölümün adı “Atıyorum”. “Atıyorum” Seyircilerden bir ünlü ile ilgili anısını anlatmasını istedikleri kısım. Burada eğer seyircinin bir ünlü ile anısı yoksa ona atabilmesi için ünlü isimleri ve hikâyeyi Süheyl ve Behzat Uygur veriyor ve bu ünlüler ile ilgili bir anısı varmış gibi atmasını istiyorlar.

Künye
Yazan – Yöneten
Süheyl Uygur – Behzat Uygur

Gitar Vokal
Selmin Artemiz

Yapımcı
Çiğdem Uygur


0 / 5


Tarih:
27 Mart Çarşamba
Saat:
20:30 - 22:30
Ücret:
Ücretsiz
Cumhuriyet Akademisi Nejat Uygur Tiyatro ve Konferans Salonu
Turgut Özal mah. 2164.cad. 2168.sok, Aziz Sancar Parkı Yanı Yenimahalle
Ankara, Yenimahalle Türkiye
0312 504 9741

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlik Navigasyon

LaKonser ❤ 2017-2024