Yükleniyor Etkinlikler
Milyon Bilet
  • Bu etkinlik geçti.
Fazıl Say & Bilkent Oda Orkestrası    Congresium
23 Şubat Pazar ✱ 20:0022:30
56 TL - 224 TL

Etkinlik Navigation

Fazıl Say Bilkent Oda Orkestrası Ankara’da!

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Bilkent Oda Orkestrası ile birlikte vereceği  konserle, Ankara’da sanatseverler ile buluşacak.

23 Şubat tarihinde Ankara Congresium’da gerçekleşecek konserde, Fazıl Say’ın güçlü piyanosuna solist Senem Demircioğlu da eşlik edecek.

Konser programında Say’ın oda orkestrası ile birlikte yorumlayacağı eserler arasında;   Mozart Koncert  No: 12 K414 , Say’ın İpek Yolu ve Yürüyen Köşk eserleri yer alıyor.  Gecede ayrıca Beethoven Ayışığı sonatı ve Say “ Mezzo-soprano ve Piyano için Ballad, Op.54b” izleyici ile buluşacak.

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
Fazıl Say, Türk klasik batı müziği piyanisti ve bestekâr. 14 Ocak 1970’te Ankara’da dünyaya geldi. Babası, yazar ve müzikolog Ahmet Say, annesi eczacı Gürgün Say’dır. Dudak damak yarığı ile dünyaya gelen Say, bebeklik döneminde bir ameliyat geçirdi ve yarık dudağı dikildi. Doktorunun üflemeli çalgı çalması önerisi üzerine melodika çalmaya başladı. Dört yaşında piyanoya başlayan Say, Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Üstün Yetenekli Çocuklar için Özel Statüde öğrenim görerek 1987’de konservatuvarın piyano ve kompozisyon bölümlerini tamamladı. Çalışmalarını Alman bursuyla Düsseldorf Müzik Yüksek Okulu’nda sürdürdü. 1991’de konçerto solisti diplomasını alırken, 1992’de Berlin Tasarım Sanatları ve Müzik Akademisi’nde piyano ve oda müziği öğretmenliğine getirildi.

Rezervasyon ve Bilgi: (0312) 285 0 385


Fazıl Say tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
23 Şubat Pazar
Saat:
20:00 ➔ 22:30
Ücret:
56 TL - 224 TL
Etiketler:
  

Mekan

Congresium
Söğütözü Mahallesi Söğütözü Cd. 1/A
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 285 0 385
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X