Açıklama

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonları İşletme Müdürlüğü, önümüzdeki dönemlerde “CSO ADA ANKARA” adıyla misafirleri ile buluşacak. “CSO ADA ANKARA”, ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından her türlü müzik dinleyicisini, ilgiyle takip edecekleri konser organizasyonlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

CSO Ada Ana Salon

Son teknoloji ile donatılmış ve muhteşem akustik yapısıyla zenginleştirilmiş, 8 giriş ve çıkış kapısı bulunan, 10 bloktan oluşan “Ana Salon” 2023 kişilik koltuk kapasitesi ile çok geniş izleyici kitlelerini ağırlayacak yapıdadır.

İzleyici bölümü 360 derecelik izleme imkânı sunan üzüm bağı modeli şeklinde tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Ankara’nın kültür ve sanat yaşamına yön verecek CSO ADA ANKARA’nın en büyük sahnesi olan Ana Salon, Türkiye’nin ve dünyanın en prestijli orkestra ve müzik gruplarını misafir edecek donanım ve konfora sahiptir.

CSO Ada Mavi Salon

Adını renginden alan ve 500 kişilik koltuk kapasitesi bulunan “Mavi Salon”, işletme yapısı içinde alternatif bir konser salonu olarak çok çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapacak donanıma sahiptir.

CSO Ada Tarihi Salon

CSO’ya 29 Ekim 1961 tarihinden CSO Ada Ankara’daki yeni mekanına taşındığı 3 Aralık 2020 tarihine kadar ev sahipliği yapan 600 kişi kapasiteli Tarihi CSO binası, geçirdiği restorasyonun ardından 10 Kasım 2021 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına düzenlenen ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleri ile gerçekleşen CSO & Devlet Çoksesli Korosu ortak konseriyle sanatseverlere kapılarını yeniden açtı.

2021 yılı Mayıs ayında restorasyonuna başlanan Tarihi CSO binası kulis ve fuaye alanı yenilenerek çevre düzenlemeleri tamamlandı.

60 yıla yakın bir süre CSO’ya ev sahipliği yapan Tarihi CSO binası 10 Kasım itibariyle Devlet Çoksesli Korosu’nun konserlerine ev sahipliği yapıyor.

Tarihi CSO binası ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı yerleşik toplulukların izleyicisiyle buluştuğu konser alanı olarak da hizmet veriyor.

CSO Ada Ankara’nın içerisinde 4 katlı kapalı alanı, katlara dağılmış şekilde bulunan engelli araç yeri ile toplamda 800 araç kapasiteli otoparkı bulunmaktadır.

Nasıl Gelirsiniz?

Otobüs ile,
– Talatpaşa Bulvarı üzerindeki “Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu” duraklarında inerek,
– Atatürk Bulvarı üzerindeki “Adliye” duraklarında inerek,

Metro ile,
– “Ulus Metro” durağında inerek Gençlik parkından,
– “Sıhhiye Metro” durağında inerek Ankara Adliyesi’nden,

Banliyö Treni,
– “Yenişehir Banliyö” durağında inerek

Kuruluş
1 Mayıs 2021
  • Henüz yorum yapılmadı
  • Yorum Ekle