Yükleniyor Etkinlikler

Haktan

Sanatçı Haktan Canevi 1973 yılında dünyaya gelmiştir. Babası kanun sanatçısı Ahmet Canevi, annesi ise TRT sanatçısı ve keman virtüözü Nursal Canevi’dir. Küçük yaşlarda babasının kendisine aldığı gitar ile müziğe adım atan Haktan Canevi 7 yaşında TRT Çocuk Korosuna girmiş 9 yaşında ise annesi ile birlikte profesyonel olarak sahne almaya başlamıştır.

2006 yılında ilk albümü “Yorumlar” ile müzikseverlerin karşısına çıkan Haktan Canevi albümünün ardından bir çok kanalda televizyon programlarında canlı yayında şarkılarını seslendirmiştir. 2013 yılında Müslüm Gürses’in anısına hazırlanmış olan “Baba Şarkılar” isimli albümde “Bir Mana Var” isimli şarkıyı seslendirmiştir. 2014 yılında “Canevi”mden isimli maxi single albümünü dinleyiciler ile buluşturmuştur.

Günümüzde aktif olarak sahne çalışmalarını sürdüren Haktan Canevi “Haktan’lı Geceler” isimli sahne performansı ile müzik severlere keyifli dakikalar sunmaktadır. Kendisi gibi sanatçı Niran Ünsal kız kardeşidir. Nida isminde bir kardeşi daha vardır. Haktan Canevi 2 evlilik gerçekleştirmiş ve bir oğlu vardır.

daha fazla bilgi için wikipedia | google | ekşi sözlük | facebook
Müzik Türleri Pop Türkçe Pop
Etiketler

Yaklaşan Haktan Etkinlikleri

  • Sonuç bulunamadı.

← Etkinlikler sayfasına geri dön