Yükleniyor Etkinlikler
Tüm Etkinlikler The Color of Spain
  • Bu etkinlik geçti.
:

The Color of Spain

14 Mart Perşembe @ 20:30 - 22:00
CerModern

The Color of Spain Konseri

İspanyol ruhunun notalarla buluşması : The Color of Spain’ konseri, Isaac Albéniz’in büyüleyici Suite Española eserinin, Onur Öztürk’ün yenilikçi beşli düzenlemesi ile can buluyor. Ankara’nın kalbinde, müzik ve edebiyatın iç içe geçtiği bu özel gecede, Federico García Lorca’nın derin şiirleri eşliğinde, İspanyol kültürünün zenginliğini ve çeşitliliğini keşfedin. Sizi, Albéniz’in melodileriyle İspanya’nın farklı bölgelerine yapılacak unutulmaz bir yolculuğa davet ediyoruz. Bu benzersiz deneyimi yaşamak için yerinizi hemen ayırtın.

Program Açıklaması:

Dünya prömiyerinin gerçekleştirileceği “The Color of Spain” konseri, Conservatorio della Svizzera Italiana’ nın seçkin müzisyenler topluluğu Onur Öztürk, Christina Neufeld, Anastasiia Camii, Hanna Szczesna ve Lin Ziluo tarafından sunulan, İspanyol müziğinin eşsiz renklerine bir yolculuktur. Isaac Albéniz’in ünlü eseri Suite Española, Onur Öztürk’ün özgün düzenlemesiyle, iki keman, bir viyola, bir viyolonsel ve klasik gitarın harmonik zenginliğiyle yeniden hayat buluyor. Lorca’nın şiirleri ve oyunculuğu ile tiyatro sanatçısı Murat Can Çobanoğlu’ da anlatımı ile sahnede olacak.

Granada’nın lirik serenatlarından, Asturias’ın dinamik leyendalarına, İspanya’nın farklı köşelerinden ilham alan sekiz hareketi kapsıyor. Bu akşam, sadece Albéniz’in eserlerine yeni bir soluk getirmekle kalmayıp, aynı zamanda İspanyol kültürünün çeşitli yönlerini keşfetme fırsatı sunacak. Müzikseverleri, İspanyol müziğinin büyüleyici dünyasına dalıp, klasik müziğin evrensel dilinde birleşmeye davet ediyoruz.

Program:

Isaac Albéniz – Suite Española ( Düzenleme: Onur Öztürk)

– Granada, Serenata – Cataluña, Courante – Sevilla, Sevillanas

– Cádiz, Saeta

– Asturias, Leyenda

– Aragón, Fantasía

– Castilla, Seguidillas – Cuba, Notturno


0 / 5


Tarih:
14 Mart Perşembe
Saat:
20:30 - 22:00
CerModern
Anafartalar, Altınsoy Cd. No:3, 06101 Sıhhıye / Altındağ
Ankara, Altındağ Türkiye
(0312) 310 00 00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlik Navigasyon

LaKonser ❤ 2017-2024