Yükleniyor Etkinlikler
Tüm Etkinlikler Deathtrap
  • Bu etkinlik geçti.
:

Deathtrap

27 Şubat Salı @ 20:00 - 22:00
4 Mevsim Tiyatro Salonu

En iyi tiyatro oyunu dalında Edgar Ödüllü ve Broadway’ de en uzun süre sahnelenen gerilim- komedi rekoruna sahip “Deathtrap”; Gate Production yapımıyla Ankara seyircisiyle buluşuyor.

Açıklama

İra Levin’in dünya çapında klasikleşmiş kapalı gişe oyunu; sıra dışı kurgusu, karmaşık karakterleri ve mizahi yaklaşımıyla nefes kesici bir hikaye sunuyor.

Türkiye’ deki kadrosunu; sinema, televizyon, tiyatro dünyasının usta ve ödüllü isimleri; Metin Coşkun, Mine Tüfekçioğlu, Gözde Cığacı, Altuğ Görgü, İsmail Dündar oluşturuyor. İra Levin tarafından ustaca yazılan metnin çevirisi Hilal Arslangiray Kazanbal’ a ait. Yönetmenliğini Altuğ Görgü ve Genel Sanat Yönetmenliğini Ahmet Kazanbal üstleniyor..

 

Oyunun Konusu:

Eski ihtişamlı günlerini geride bırakan yazar Sidney Bruhl’un umutsuzlukla dolu hayatı, öğrencisi Clifford Anderson’un gönderdiği yeni bir oyun taslağıyla değişir. Sidney, taslağın kendisi için büyük bir fırsat olduğunu fark eder. Fakat kurduğu mükemmele yakın, akılcı planlar bile beklediği gibi gitmeyince olaylar karmaşıklaşır ve gerilim yavaş yavaş artar. Eşi Myra Bruhl, Medyum Helga Ten Dorp ve Avukat Porter Milgrim karakterleri de bu oyuna dahil olurlar. İhanetler, kıskançlıklar ve sürprizlerle herkesin planları birbirleriyle çatışır ve kurban – katil rolleri arasında mücadele başlar.

Olayların ve insanların gerçek yüzünü düşünmeye iten, sürükleyici, akışı tahmin edilemez, oyun içinde oyun izlerken, aynı zamanda eğlenmek istiyorsanız Deathtrap tam size göre!

 

Tek perde

Polisiye

90dk

 

Genel sanat yönetmeni: Ahmet Kazanbal

Oyuncular: Metin Coşkun, Mine Tüfekçioğlu, Altuğ Görgü, Gözde Cığacı, İsmail Dündar

Yazan: Ira Levin

Çeviren: Hilal Arslangiray Kazanbal

Yönetmen: Altuğ Görgü

Işık: Gökhan Gülçebi

Dekor uygulama: Set Dec

Dekor tasarım: Gate

Yapım Koordinatörü: Melih Özen

Yapım asistanı: Gizem Köroğlu, Tılsım Tüfekçioğlu

Yapım: Gate Production


0 / 5


Tarih:
27 Şubat Salı
Saat:
20:00 - 22:00

Organizatör

4 Mevsim Tiyatro Salonu
Gayret, İvedik Cd. No:35, 06170 Yenimahalle
Ankara, Yenimahalle Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlik Navigasyon

LaKonser ❤ 2017-2024